O nas

Historia Kancelarii ITD-PIP sięga roku 2004, chociaż niektórzy specjaliści z naszego zespołu zaczynali swoje kariery eksperckie już w 2002 roku.

Początkowo każdy z nas pracował niezależnie w swoich regionach z przewoźnikami w zakresie analizy i kontroli czasu pracy kierowców. Nasze zawodowe doświadczenia ze służbami kontrolnymi Inspekcji Transportu Drogowego pozwoliły wypracować pozytywne relacje z kierowcami, przewoźnikami i szeregiem podmiotów współpracujących z branżą transportu drogowego.

Korzystając z ogromnego wzrostu znaczenia polskiego transportu na rynkach europejskich i rosnących potrzeb Klientów zaczęliśmy oferować naszą wiedzę i doświadczenie jako firma ITD-PIP.

Mamy swój udział w produkcji oprogramowania do skanowania wykresówek, analizy tachografów cyfrowych i jednego z czołowych systemów do rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców. Wspomnienie tego daje poczucie satysfakcji i bycia potrzebnym. Takie odczucie powoduje chęć do dalszych działań i tak się dzieje do dziś !

Nasze autorskie pomysły, ambicje i chęć zmieniania rzeczywistości są od zawsze dostrzegane przez kluczowe podmioty branżowe. Kilkanaście lat zaangażowania w kluczowe projekty dot. rozliczania kierowców pozwoliło zbudować markę ITD-PIP nawiązująca skojarzeniami do branży transportowej i skupić wokół niej najlepszych.

W 2013 roku jako grupa niezależnych przedsiębiorców podjęliśmy decyzję o realizacji ogólnopolskiego projektu Kancelarii ITD-PIP wspierającego najlepiej jak się da naszych Klientów.

Zaczęliśmy od małych rzeczy.

Mobilny czytnik kart kierowców i tachografów TachoDroid – to marzenie, które pojawiło się w głowie naszego „technicznego” kilka dobrych lat temu. Dostępność i coraz niższa cena technologii mobilnych pozwoliła zrealizować to marzenie w 2014 roku. Teraz to już żadna nowość – centrum dowodzenia w smartfonie, to codzienność.

Kolejnym etapem było pozyskanie odpowiednich funduszy i stworzenie od podstaw nowego oprogramowania kontrolnego (SuperTacho) – do analizy czasu pracy kierowców, rozliczania ewidencji i naliczania składników wynagrodzeń. Połączyliśmy zasady kontroli ITD z wymogami analizy płac wg PIP. Dołożyliśmy empatię do użytkowników i doświadczenie handlowe – produkt ma się wyróżniać i tak jest.

Rok 2015 wywołał globalną dyskusję nad zasadami delegowania pracowników, zatem dopasowaliśmy nasz system do zasad płac minimalnych UE. Świadcząc usługi dopasowujemy nasz program niemal codziennie do kolejnych potrzeb i wymagań Klientów.

Dlatego tak dobrze wiemy dlaczego w firmach transportowych zawsze jest za mało czasu a doba jest za krótka…

Aby wyróżnić się spośród innych tego typu firm doradczych budujemy swoje relacje na pozytywnych informacjach. W każdej notatce prasowej czy doniesieniach o zmianach w przepisach staramy się odnaleźć pozytywne skutki, a jeśli nie jest to możliwe – doradzamy jak praktycznie przetrwać zawirowania prawne wokół transportu.

Oczywiście oprócz osób będących w bezpośrednim kontakcie osobistym z Klientami na sukces naszej firmy składa się ciężka i pełna poświęceń praca wielu pracowników w każdym z oddziałów.